Tworzenie Indywidualnego Planu Badawczego oraz przygotowanie do oceny śródokresowej

Prowadząca: Mariola Pirek, Samorząd Doktorantów UKSW

Indywidualny Plan Badawczy (IPB) oraz ocena śródokresowa są kluczowymi elementami w karierze doktoranta, które mają istotny wpływ na przebieg studiów doktoranckich i dalszy rozwój naukowy. Szkolenie to pomoże doktorantom zrozumieć, jak skutecznie przygotować się do tworzenia IPB oraz jak najlepiej przygotować się do oceny śródokresowej.

Podczas szkolenia omówimy:

– Jak tworzyć skuteczny Indywidualny Plan Badawczy? – Wyjaśnienie, jak zdefiniować cele badawcze, harmonogram pracy oraz metody, które pozwolą na ich realizację.

– Wymagania formalne IPB – Przegląd zasad tworzenia planu badawczego zgodnie z regulacjami uczelni, w tym wskazówki, jak współpracować z promotorem w celu uzgodnienia treści IPB.

– Przygotowanie do oceny śródokresowej – Omówienie, jak należy przygotować raporty, jakie dokumenty są wymagane oraz jakie aspekty oceny są najważniejsze dla komisji.

– Jakie kryteria są brane pod uwagę przy ocenie śródokresowej?–  Szczegółowe omówienie kryteriów oceny doktoranta, w tym postępy w badaniach, publikacje oraz inne aktywności naukowe.

– Praktyczne wskazówki dotyczące pracy nad doktoratem – Jak planować badania, jak radzić sobie z wyzwaniami w trakcie studiów doktoranckich oraz jak efektywnie zarządzać czasem?

– Najczęstsze błędy w IPB i ocenie śródokresowej – Jak ich unikać, aby zapewnić płynny przebieg oceny i kontynuować studia doktoranckie bez przeszkód.

Szkolenie jest skierowane do doktorantów na wszystkich etapach kształcenia, którzy chcą przygotować się do tworzenia Indywidualnego Planu Badawczego oraz oceny śródokresowej, aby lepiej zorganizować swoją pracę naukową i osiągnąć sukces na polu akademickim.

Link do spotkania: Tydzień Jakości Kształcenia | Ogólny | Microsoft Teams

Kod do MsTeams: 0lv7j22