Tworzenie CV i przygotowanie do rozmowy rekrutacyjnej

Prowadzący: Jarosław Olszewski, Fundacja Work&Science

Szkolenie z zakresu przygotowania CV i prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej poprowadzi Jarosław Olszewski, doświadczony szkoleniowiec, prezes Fundacji Work & Science oraz asystent naukowo-dydaktyczny w Centrum Medycyny Translacyjnej SGGW. Od wielu lat działa na rzecz wspierania młodych naukowców i studentów, pomagając im w rozwoju kariery zawodowej. Do tej pory przeprowadził między innymi 3 edycje ogólnopolskich Targów Pracy Work & Science Forum, oraz kilka programów szkoleniowych mających na celu ułatwienie młodym osobom wejścia na rynek pracy w sektorze innowacyjnych technologii.

W trakcie spotkania szkoleniowiec podzieli się z wami praktycznymi wskazówkami, jak tworzyć skuteczne CV oraz jak najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby wyróżnić się na tle konkurencji, z szczególnym uwzględnieniem sektora akademickiego i BiR. Na początek omówimy, jak skonstruować CV, które wyróżni uczestników na tle innych kandydatów, nawet jeśli nie mają jeszcze dużego doświadczenia zawodowego. Pokażemy, jak podkreślić swoje umiejętności, projekty akademickie, czy nawet działalność w kołach naukowych, aby zaprezentować potencjalnym pracodawcom swoje możliwości. Podczas szkolenia pokażemy, jak przygotować się do rozmowy, jak mówić o swoich atutach, a także jak odpowiadać na trudne pytania, takie jak te dotyczące braku doświadczenia. Uczestnicy nauczą się również, jak dobrze wypaść od samego początku, jak zadać właściwe pytania, by zbudować pozytywny obraz w oczach rekrutera.

Mam nadzieje, że całość naszego spotkania pozwoli się uczestnikom oswoić ze stresem, zyskać świadomość swoich atutów i podniesie szanse na zdobycie wymarzonej pracy.

Link do spotkania: Tydzień Jakości Kształcenia | Ogólny | Microsoft Teams

Kod do MsTeams: 0lv7j22