Otwierając drzwi na świat– międzynarodowe programy mobilności, wymiany i staże

Prowadzący: Dział Współpracy Międzynarodowej

Czy zastanawiałeś się nad tym, jak zdobyć cenne doświadczenie za granicą i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy? To szkolenie jest doskonałą okazją, aby dowiedzieć się, jak skorzystać z dostępnych programów mobilności i otworzyć się na międzynarodowe możliwości.

Podczas szkolenia omówimy:

– Dostępne programy mobilności – przedstawimy szczegółowo programy takie jak Erasmus+ oraz inne programy partnerskie z uczelniami zagranicznymi, dzięki którym studenci mogą odbyć część studiów za granicą.

– Proces aplikacyjny na wymiany – dowiesz się, jak skutecznie aplikować, jakie kryteria trzeba spełniać oraz jak wygląda proces rekrutacyjny.

– Międzynarodowe staże i praktyki zawodowe – poznasz możliwości odbycia praktyk za granicą, które mogą znacząco zwiększyć Twoje szanse na znalezienie pracy po ukończeniu studiów.

– Budowanie sieci kontaktów międzynarodowych – omówimy, jak uczestnictwo w międzynarodowych projektach badawczych i edukacyjnych może pomóc w nawiązywaniu kontaktów oraz jakie korzyści płyną z międzynarodowej współpracy.

Szkolenie jest skierowane do studentów i pracowników uczelni, którzy chcą poszerzyć swoje horyzonty poprzez udział w programach wymiany oraz zdobyć praktyczne wskazówki na temat realizacji międzynarodowych projektów edukacyjnych i zawodowych.