Nauka w erze mediów społecznościowych. Jak świadomie wykorzystać ich potencjał i narzędzia?

Prowadzący: Piotr Ulrich, Biuro Komunikacji i Promocji

Współczesne media społecznościowe mają ogromny wpływ na sposób, w jaki komunikujemy się i budujemy naszą markę – zarówno osobistą, jak i instytucjonalną. Szkolenie poprowadzone przez eksperta z Biura Komunikacji i Promocji UKSW, Piotra Ulricha, dostarczy uczestnikom praktycznych wskazówek, jak skutecznie wykorzystać media społecznościowe w działalności naukowej i edukacyjnej.

Zakres tematyczny szkolenia:

– O wielkim znaczeniu małych rzeczy – jak świadome budowanie profesjonalnej marki w mediach społecznościowych może skutecznie dotrzeć do odbiorcy i przemówić do niego w przekonujący sposób.

– Content Creation – jak tworzyć wartościowe i angażujące treści w mediach społecznościowych, które przyciągają uwagę i budują zaangażowaną społeczność.

– Świadome korzystanie z narzędzi Social Media – jak efektywnie wykorzystać platformy takie jak Facebook, Instagram, LinkedIn czy Twitter, aby dotrzeć do odpowiednich grup odbiorców i budować relacje.

– Pomocne narzędzia zewnętrzne – przegląd narzędzi, które ułatwiają tworzenie profesjonalnych materiałów (m.in. Canva, Adobe, CapCut) oraz wykorzystanie sztucznej inteligencji (np. ChatGPT) w tworzeniu treści i strategii komunikacyjnych.

Szkolenie skierowane jest do pracowników naukowych, administracyjnych oraz wszystkich zainteresowanych rozwijaniem swojej obecności w mediach społecznościowych w sposób przemyślany i efektywny. Uczestnicy dowiedzą się, jak świadomie budować swoją markę i skutecznie wykorzystać dostępne narzędzia do tworzenia treści i zarządzania komunikacją.