Jak sprawnie i efektywnie odnaleźć się na uczelni? Poradnik CWS

Prowadzący: Karol Rogala, Centrum Wsparcia Studenta

Rozpoczęcie studiów to ekscytujący, ale i pełen wyzwań czas w życiu każdego studenta. Szkolenie przygotowane przez Centrum Wsparcia Studenta pomoże nowym studentom efektywnie odnaleźć się na uczelni i rozpocząć ten etap życia z pewnością i zaangażowaniem.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się:

– Jak przygotować się mentalnie i organizacyjnie na nowy etap życia akademickiego? Praktyczne porady, jak radzić sobie ze stresem i skutecznie organizować czas w pierwszych tygodniach studiów.

– Nie zgub się na uczelni! Wskazówki dotyczące poruszania się po kampusie, korzystania z zasobów uczelni, bibliotek, systemów informatycznych i innych kluczowych usług dla studentów pierwszego roku.

– Mapa wsparcia – Jak korzystać z dostępnych form pomocy, takich jak wsparcie psychologiczne, doradcze, akademickie oraz jak znaleźć odpowiednie osoby i instytucje w przypadku pojawienia się problemów.

– Odkryj swoje mocne strony – Jak zaangażować się w życie uczelni, w tym udział w kołach naukowych, organizacjach studenckich i innych inicjatywach, które mogą wzbogacić doświadczenia akademickie.

– Gdzie szukać pomocy, gdy pojawiają się trudności? – Informacje o wsparciu dla studentów, którzy napotykają trudności w nauce lub w życiu osobistym, w tym istotne zapisy z Regulaminu Studiów oraz zasady korzystania z dostępnych programów pomocowych.

Szkolenie jest skierowane przede wszystkim do studentów pierwszego roku, którzy chcą dowiedzieć się, jak efektywnie funkcjonować na uczelni, wykorzystać jej zasoby oraz rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności.