Czy wygląd w pracy ma znaczenie, czyli o tym, czy przepisy prawa pracy regulują dress code

Prowadząca: prof. ucz dr hab. Monika Gładoch, Wydział Prawa i Administracji

Czy zastanawiałeś się kiedyś, na ile wygląd w miejscu pracy ma znaczenie i czy pracodawca może narzucić Ci zasady dotyczące ubioru? To szkolenie ma na celu rozwianie wszelkich wątpliwości na temat tego, jak prawo pracy reguluje kwestie dress code’u oraz jakie granice swobody mają zarówno pracodawcy, jak i pracownicy w tym zakresie.

Podczas szkolenia omówimy obowiązujące przepisy prawne, które dotyczą wyglądu pracowników i dowiemy się, w jakim stopniu pracodawca ma prawo wymagać określonego ubioru. Porozmawiamy o tym, jakie są granice swobody pracodawcy w ustalaniu zasad dotyczących dress code’u oraz jakie prawa przysługują pracownikom w kwestii wyboru stroju. Wspólnie zastanowimy się, gdzie przebiega granica między uzasadnionymi wymaganiami dotyczącymi wyglądu a dyskryminacją ze względu na styl ubioru czy cechy osobiste.