Czy praca naukowa jest dla Ciebie? Wszystko co musisz wiedzieć o rekrutacji do Szkoły Doktorskiej.

Prowadzący: Samorząd Doktorantów UKSW

Zastanawiasz się nad kontynuowaniem kariery naukowej? Chcesz dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z uczestnictwa w Szkole Doktorskiej i jak wygląda codzienność doktoranta? To szkolenie dostarczy Ci kluczowych informacji, które pomogą podjąć świadomą decyzję.

Podczas spotkania poruszymy następujące zagadnienia:

– Czym jest Szkoła Doktorska?– omówienie struktury, celów oraz programów kształcenia oferowanych przez Szkołę Doktorską na UKSW.

– Proces rekrutacji – jakie kryteria należy spełniać, jak wygląda proces aplikacyjny oraz na co zwracać uwagę przy wyborze promotora i tematu badań.

– Obowiązki i prawa doktorantów – co czeka przyszłych doktorantów, jakie są ich obowiązki, ale także, jakie wsparcie oferuje uczelnia i jakie możliwości rozwoju kariery są dostępne.

– Perspektywy kariery naukowej – jakie korzyści wynikają z prowadzenia badań naukowych, jakie są ścieżki rozwoju akademickiego oraz jak zwiększyć swoje szanse na rynku pracy po doktoracie.

– Wsparcie naukowe i finansowe – stypendia, granty badawcze, wymiany międzynarodowe oraz możliwości udziału w konferencjach naukowych.

– Dzień z życia doktoranta – praktyczne aspekty codziennej pracy naukowej, organizacji badań i wyzwań związanych z pisaniem rozprawy doktorskiej.

Szkolenie jest skierowane do studentów, którzy rozważają rozpoczęcie studiów doktoranckich, jak i tych, którzy chcą lepiej zrozumieć, jak wygląda droga do uzyskania stopnia doktora i jakie korzyści przynosi praca naukowa.