Symboliczny wymiar topografii Jerozolimy w Janowym opowiadaniu i pojmaniu Jezusa w Ogrójcu

Prowadzący: ks. dr Zbigniew Grochowski, Wydział Teologiczny

Wykład – odwołując się nie tylko do tekstu biblijnego, ale także do danych dotyczących topografii Świętego Miasta – dokona egzegezy fragmentu Ewangelii wg św. Jana (18,1-14), inicjującego narrację o Męce Pańskiej (J 18-19), próbując odczytać symboliczne znaczenie ukształtowania terenu Jerozolimy oraz odkryć światło rzucone w ten sposób na interpretację tego urywka czwartej Ewangelii. Wykład oprze się na danych pochodzących z różnych dziedzin biblijnych (filologii, egzegezy, teologii) oraz na treściach zgłębianych na WT UKSW w ramach  kierunku Chrześcijańska Turystyka Biblijna (ChTR2).