Studenci generacji Z – postawy i strategie w dydaktyce akademickie

Prowadząca: dr Emilia Śmiechowska -Petrovskij

Celem szkolenia jest podzielenie się doświadczeniami praktycznymi związanymi z postawami i strategiami w prowadzeniu zajęć akademickich, świadomie dostosowanych do specyfiki funkcjonowania współczesnych studentów – pokolenia Z (osób urodzonych po 1995 r.). Podejście to opiera się na celach skutecznego uczenia się każdego studenta.

Jednymi z najważniejszych wyzwań w dydaktyce akademickiej jest zarządzanie uwagą studentów podczas zajęć, racjonalne korzystanie z urządzeń ekranowych i unikanie przeciążenia cyfrowego, praca z długimi tekstami i treściami, zaspokajanie spersonalizowanych potrzeb edukacyjnych.

Podczas warsztatu pokazane zostaną strategie dydaktyczne zapewniające studentom:

–  różne opcje percepcji informacji;

– możliwości działania fizycznego;

– możliwość ekspresji i komunikacji;

– metody zarządzanie informacjami i zasobami;

– różne możliwości zaangażowania;

– możliwości podtrzymania wysiłku i wytrwałości.